Преглед на отборната фаза на Световното първенство през 2006 г. – Фаза първа – Втора част

By | октомври 7, 2021

Всичките 32 отбора са изиграли по един мач от началото на Световното първенство по експлозивен начин, но вървят ли нещата по план за фаворитите или губещите имат какво да кажат в процеса? Това е кратко резюме на отборите на EH, тъй като резултатите са след мач.

Група Е

1. Чехия 3pt, 2. Италия 3pt, 3. Гана 0pt, 4. САЩ 0pt

Чешката република показа, че истинските тъмни коне имат пълномощия след напускането на САЩ. Числото 33/1 е налично преди началото на турнира на живо и дори парите за спечелване на първия мач изглежда са отбор, който си заслужава да следва чехите. На Ян Колер му бяха необходими само пет минути, когато по -късно беше контузен, когато новото попълнение на Арсенал Томас Росики удари 36 и 76, за да завърши забележителна победа.

Известните бавни титуляри не губеха време да победят Гана с 2: 0 сами. След порой от натиск от Италия, Андреа Пирло вкара 1/2 Адзури пет минути преди почивката. Запасен Винченцо Якинта добави втори седем минути.

Група F

1. Австралия 3 точки, 2. Бразилия 3 точки, 3. Хърватия 0 точки, 4. Япония 0 точки

Япония изглеждаше готова да победи Австралия до грандиозно падане шест минути по -късно. Шунсуке Накамура изведе Япония напред в 26-ата минута, но двата гола на Евертън от Тим ​​Кейхил в 84-ата и 89-ата минута и времето за спиране на Джон Алоиси донесоха на Сочероос трудно постигната победа с 13/10.

Фаворитите преди турнира изглеждаха по-малко достоверни, тъй като Бразилия победи Хърватия с 1: 0. Кака отбеляза впечатляващ гол минута по -рано в почивката, но Хърватия беше отговорна за пропиляването на няколко шанса, тъй като отборът на Карлос Алберто Парейра осигури победа 2/5.

Група G

1. Южна Корея 3 пункта, 2. Франция 1 точка, 3. Швейцария 1 точка, 4. Того 0 пункта

Южна Корея, преди четири години на полуфинал, можеше да стане жертва на първоначален мач, когато непобеденото Того изведе пред Мохамед за 31 минути. Ли Чун Су изравни девет минути през второто полувреме, а Ан Юнг Хуан, който бе уволнен от Италия на Мондиал 2002, след като бе уволнен от работодателите на клуба в Перуджа, спечели 72 за корейския 11/10.

Франция продължи, където спря преди четири години, без да допусне гол, след като завърши 0-0 с Швейцария. И двете страни равенстваха в класирането, така че още една спирка от 9/4 не беше голям резултат.

Група Н

1. Испания 3 пункта, 2. Саудитска Арабия 1 точка, 3. Тунис 1 точка, 4. Украйна 0 точки

Испания се изсмя на етикета „недостиг“ с 4-0 пред украинската опция за тъмен кон, за да изпрати лидерите на отбора след мач. Хаби Алонсо откри резултата в 13-ата минута, Давид Вила отбеляза своя 17-и и реализира триминутна дузпа през второто полувреме. Целта на Манчестър Юнайтед беше да изпълни предизвикателството девет минути преди гол на Манчестър Юнайтед да бъде даден на испанците 4/5.

Саудитска Арабия и Тунис завършиха наравно 2-2, въпреки че резултатите няма да са от полза за нито една от страните. Зиад Джазири хвърли тунизийците в 23 -ата минута, но аутсайдерите удариха Ал Хатани в 57 -ата минута и ветерана Сами Ал Джабер в 84 -ата. С упорита победа на картите защитникът на Болтън Рахди Джайди хвърли глава в играта за време за спиране за две минути. 11/5 за запечатване на вратовръзката.